Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Spotkanie autorskie z Sylwią Górą już w najbliższą niedzielę

Facebook Twitter

Sylwia Góra jest związana zawodowo z Biblioteką Publiczną w Częstochowie, także współorganizatorka Festiwalu Dekonstrukcji Słowa Czytaj!, autorka licznych tekstów zarówno w dawnym, bezpłatnym miesięczniku kulturalnym ,,CGK”, jak i na obecnym, miejskim portalu o tej samej nazwie.

fot. czestochowa.pl

To także kulturoznawczyni, literaturoznawczyni, doktorka nauk humanistycznych, absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu, stała współpracowniczka Kultury Liberalnej, miłośniczka literatury pisanej przez kobiety oraz życiorysów zapomnianych artystek.

Reporterka i pisarka Angelika Kuźniak o książce częstochowianki napisała m.in.

Sylwia Góra oddała głos kobietom, które w pewnym momencie swojego życia stały się niewidzialne. Wysłuchała kilkudziesięciu historii osób z całej Polski, które znalazły się w bezdomności ulicznej, korzystały z noclegowni, mieszkały w schroniskach, mieszkaniach chronionych czy treningowych, a także były uczestniczkami programów pomocowych. Opowiadają o przeszłości, która zaprowadziła je do tych miejsc, o trudnej teraźniejszości i marzeniach związanych z przyszłością. Autorka porusza problemy często pomijane w debacie o bezdomności, takie jak menstruacja i ciąża na ulicy czy przebywanie na niej z dziećmi. (…) Sylwia Góra potrafi słuchać. W nieuważnym świecie proponuje uważność. Nie tylko ocala ludzkie historie, ale też uczy, jak nie osądzać. To mądra, ważna książka, która otwiera oczy.

Spotkanie odbędzie się w Wegańskiej Pracowni Cukierniczej ,,Szypułka” przy ul. Śląskiej 3/5, w ramach organizowanego tam cyklu literackiego pod hasłem ,,Szy-półka”. Rozmowę poprowadzą Emilia Dudziec i Antoni Liszewski.

Wstęp jest bezpłatny, ale trzeba zarezerwować sobie miejsce.

Wstęp jest bezpłatny, ale trzeba zarezerwować sobie miejsce.

źródło: mat. prasowy/Urząd Miasta Częstochowa

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj