Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Śląskie: Stypendia dla uczniów. Jakie są warunki?

Facebook Twitter

Zainicjowano nowy projekt „Śląskie. Inwestujemy w talenty PLUS”. To szansa na 7 tys. zł stypendium dla zdolnych uczniów z województwa śląskiego, o czym poinformował Urząd Marszałkowski. Skorzystać mogą też najlepsi częstochowianie.

Stypendia dla uczniów
fot. pixabaycom.

13 listopada ruszył nabór wniosków o przyznanie stypendiów w ramach pierwszej edycji nowego śląskiego projektu wspierającego uczniów. Czas na złożenie jest do 13 grudnia. Zainteresowani będą mogli zdobyć stypendium na zajęcia dydaktyczno-wychowawcze jeszcze w tym roku szkolnym.

Stypendia dla uczniów – jakie warunki?

To idea wsparcia najbardziej ambitnych osób, argumentował marszałek Jakub Chełstowski. Stypendia są finansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, budżetu państwa oraz budżetu województwa śląskiego. Zgłoszenia przyjmowane są przez elektroniczną platformę ePUAP.

Wnioski zostaną poddane ocenie, a stypendia trafią do tysiąca uczniów i uczennic z najwyższą liczbą punktów. Liczą się osiągnięcia, ale i wśród kryteriów jest dochód w rodzinie ucznia. Z kolei średnia ocen nie może być niższa niż 4,75. W programie premiowani są dodatkowymi punktami zdobywcy tytułów laureata czy finalisty konkursu, olimpiady bądź turnieju przedmiotowego.

Szczegóły konkursu stypendia dla uczniów dostępne są pod TYM linkiem

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj