Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Śląska policja publikuje film ku przestrodze. Mogło dojść do tragedii… [WIDEO]

Facebook Twitter

Ku przestrodze śląska policja pokazuje film z przejścia dla pieszych, kierowca opla nie zatrzymał się przed pasami, na których była dwójka dzieci, cudem zdążyły uciec. Kierowca dostał mandat w wysokości 1500 złotych i 15 punktów karnych.

Śląska policja
Fot.screen wideo/slaska policja

Od początku roku na śląskich drogach doszło już do kilkudziesięciu wypadków z udziałem pieszych, byli zabici, i byli ranni.

Śląska policja publikuje film

Śląska policja przypomina:

  • Zawsze zwalniaj przed przejściem dla pieszych i obserwuj jego okolice. Bądź gotowy, by ustąpić pierwszeństwa pieszemu, jeśli zajdzie taka potrzeba.
  • Zawsze przewiduj zagrożenie. Jeśli widoczność w obrębie wejścia na przejście dla pieszych zasłania jakaś przeszkoda, np. samochód, drzewo, krzaki itp. zakładaj zawsze, że może tam znajdować się pieszy, któremu trzeba ustąpić pierwszeństwa.
  • Traktuj przejścia dla pieszych i ich okolice, jak drogi z pierwszeństwem przejazdu, gdzie obowiązkowo trzeba ustąpić pierwszeństwa.
  • Policyjny apel jest skierowany również do pieszych, którzy są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego najbardziej narażonymi na urazy związane z udziałem w zdarzeniu drogowym. To właśnie oni są najbardziej narażeni na skutki wypadków i powinni przestrzegać nie tylko podstawowych zasad poruszania się w rejonach dróg i na przejściach dla pieszych, ale też skorzystać z takich udogodnień, które sprawią, że staną się bardziej widoczni. Wejście wprost pod jadący pojazd, nawet zgodnie z przepisami, może skończyć się dla pieszego tragicznie.

Zachęcamy, aby każdy zarejestrowany przypadek groźnego zachowania uczestnika ruchu drogowego na drodze zgłaszać policjantom.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2024