Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rzeka Pankówka: Odrestaurowano pomost i przestrzeń rekreacyjną [FOTO]

Facebook Twitter

Odrestaurowana została infrastruktura rekreacyjna przy stawie na rzece Pankówka.

Rzeka Pankówka

Rzeka Pankówka: bezpieczniej nad wodą

Znana i ceniona przez mieszkańców przestrzeń rekreacyjna przy stawie na rzece Pankówka w gminie Panki odzyskała swój dawny blask. Dzięki aktywnej postawie lokalnej społeczności i władz gminy, a także wsparciu finansowemu w ramach grantu z programu „Wzmocnij Swoje Otoczenie” organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A., udało się odrestaurować to niezwykle ważne dla mieszkańców miejsce.

fot. panki.pl

Przestrzeń rekreacyjna przy stawie na rzece Pankówka to jedno z najważniejszych miejsc wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców gminy, a także jej prawdziwa wizytówka. Niestety, z biegiem lat jej stan techniczny uległ znacznemu pogorszeniu. Zaniedbania i akty wandalizmu sprawiły, że korzystanie z niej stawało się coraz trudniejsze, a nawet niebezpieczne.

Dzięki realizacji projektu odrestaurowania infrastruktury rekreacyjnej udało się nie tylko przywrócić blask temu miejscu, ale także rozwiązać jeden z najważniejszych lokalnych problemów społecznych – ograniczony dostęp do atrakcyjnej przestrzeni społecznej.

fot. panki.pl

W ramach projektu przeprowadzono szereg prac, w tym odbudowę zniszczonej konstrukcji i nawierzchni pomostu oraz tarasu wypoczynkowego, budowę nowego zejścia na pomost, wymianę zniszczonych elementów ławek parkowych i zakup nowych koszy na śmieci. Całkowity koszt realizacji projektu wyniósł blisko 60 tysięcy złotych, z czego 20 tysięcy pochodziło z grantu przyznanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. Pozostałe środki finansowe na realizację zadania pochodziły ze środków własnych gminy.

fot. panki.pl

Program „Wzmocnij Swoje Otoczenie” to inicjatywa skierowana do mieszkańców terenów, na których Polskie Sieci Elektroenergetyczne prowadzą inwestycje lub eksploatują istniejącą infrastrukturę. Celem programu jest wsparcie projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansową pomocą w ich wdrożeniu. W pięciu edycjach programu, PSE przyznały już ponad 800 grantów o łącznej wartości 16 mln złotych.

Więcej informacji o programie można znaleźć na stronach internetowych www.wzmocnijotoczenie.pl, www.energetycznykompas.pl.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 marca 2024