Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ryneczek przy Wałach Dwernickiego działa i handluje, chociaż nie wszystkie pawilony są otwarte

Facebook Twitter

Czy bezpieczniej po zakupy na targ czy do marketu? A może do małego sklepu osiedlowego? Mieszkańcy pytają czy nadal można korzystać z miejskich ryneczków. Kupcy na Wałach Dwernickiego działają choć w ograniczonym zakresie.

Na tym miejskim ryneczku również obowiązują wdrożone zasady bezpieczeństwa:

Działamy, można kupić wszystko, nie mamy ograniczeń. Pamiętajmy zachować dwumetrowy odstęp w kolejce, towar podaje sprzedawca, ewentualnie można go brać samodzielnie ale jedynie w rękawiczkach. Wszystko zależy od właścicieli poszczególnych punktów na ryneczku, czy zdecydują się na handel, czy też zamkną swój sklep i pozostaną w domu. Jednak mamy pozwolenie na stały handel, sam ryneczek jest otwarty, ale o poszczególnych punktach decydują już sami przedsiębiorcy.

Jak mówią przedstawicielki stowarzyszenia kupców, Aleksandra Purgal i Renata Bednarska, dostępne są przede wszystkim podstawowe towary żywnościowe, w tym świeże warzywa i owoce. Na otwarcie stoisk zdecydowała się jednak tylko część kupców:

Spożywcze, piekarnicze, chemia, owoce, warzywa. Trzeba pamiętać, że nie wszystkie pawilony są otwarte. Każdy z nich przestrzega i przypomina o zachowaniu rygorów bezpieczeństwa i higieny. Do części z nich się w ogóle nie wchodzi. Tam gdzie mamy kontakt z klientami przeprowadzamy dezynfekcję.

O zasadach, które obowiązują na Ryneczku na Wałach Dwernickiego mówiły Aleksandra Purgal i Renata Bednarska ze stowarzyszenia kupców.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj