Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rozwijają sieć lokalnych dróg. Chcą ściągnąć inwestorów na tereny przemysłowe w Rudnikach

Facebook Twitter

Gmina Rędziny stawia na rozbudowę lokalnych dróg. Chcą lepiej skomunikować sąsiadujące małe miejscowości i pozyskać inwestorów dla swoich terenów przemysłowych. To obszary w sąsiedztwie lotniska w Rudnikach.

Mówi wójt Paweł Militowski:

Paweł Militowski: Ta sieć rozbudowy dróg, którą w tej chwili prowadzimy, oprócz remontów, jak i potrzeb, które są ogromne dla mieszkańców, teraz powoli staram się rozbudowywać sieć dróg, które będą przy terenach przemysłowych. Właśnie został wybudowany odcinek drogi do mającej powstać u nas hurtowni rolno-spożywczej Jurajskiego Agro Fresh Parku. Ona już jest wybudowana, także teren, na którym ma powstać ta giełda, który jest terenem przemysłowym, został skomunikowany w pełni. Po drugiej stronie jest wybudowany odcinek ul. Prostej, jest skrzyżowanie i w każdą stronę można wyjechać. Jest to pierwszy etap budowania drogi i łączenia kilku miejscowości, bo chcemy wybudować kolejny odcinek drogi i połączyć Mariankę Rędzińską z Kościelcem, Rudnikami.

Część z planowanych inwestycji powoli się wyłania, jest jeszcze obszar, który władze gminy mogą przeznaczyć pod rozwój gospodarczy z myślą o zasileniu samorządowego budżetu. Przygotowania do takich działań są w toku:

Paweł Militowski: Nasza gmina chciałaby czerpać środki finansowe w ramach podatku. Zależy nam na tym, żeby właśnie wykorzystać tereny, które mamy, które są rozwojowe, przemysłowe i drogi budować właśnie w tych miejscach, w których możemy szybciej i atrakcyjniej pozyskać klienta. Sieć drogową staramy się sukcesywnie rozbudowywać w obrębie lotniska. Prężnie się rozwija Aeroklub Częstochowski. Gmina teraz prowadzi postępowania, aby odzyskać środki finansowe właśnie z terenów lotniska, nie będące terenami klubu. To jest niewątpliwie duże wyzwanie.

O planach rozwoju gminy Rędziny pod kątem pozyskiwania inwestorów i planowanej sieci lokalnych dróg, mówił w naszym studiu wójt gminy – Paweł Militowski.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024