Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rozpoczyna się rok szkolny, a my już znamy kalendarz dni wolnych od nauki

Facebook Twitter

Rozpoczyna się nauka, wakacje minęły bardzo szybko, a pogoda już od kilku dni przypomina, że pora wrócić do szkoły. Pierwsze lekcje zaczynają się dopiero jutro (02.09.), a my znamy już kalendarz całego, nowego roku szkolnego, co pozwala czekać na dni wolne od nauki.

fot. Pixabay

W roku szkolnym 2021/2022 przewiduje się m.in. dwie dłuższe świąteczne przerwy w nauce: zimową – na Boże Narodzenie – od 23 grudnia do 31 grudnia, która de facto będzie o dwa dni dłuższa, gdyż 1 stycznia jest dniem ustawowo wolnym, a wypada w sobotę. Z kolei 2 stycznia wypada tym w niedzielę. Uczniowie i nauczyciele zyskają też przerwę wiosenną – na Wielkanoc – od 14 do 19 kwietnia.

Za to uczniowie w naszym województwie najdłużej poczekają na ferie zimowe. Wyjadą na zimowiska tym razem w ostatnim możliwym terminie, ferie w Śląskiem potrwają dopiero od 14 do 27 lutego przyszłego roku. Warto też zliczyć pojedyncze dni, gdy nie trzeba pójść do szkoły. To dzień nauczyciela 14 października, Wszystkich świętych i Święto Niepodległości, Nowy Rok i Trzech Króli 6 stycznia, dwa święta majowe i Boże Ciało 16 czerwca. Szans na oddech w kolejnym roku szkolnym zapowiada się więc całkiem sporo.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj