Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rower miejski zalicza falstart! Nie ruszył 1 kwietnia. Potrzebne jest więcej pieniędzy na jego uruchomienie

Facebook Twitter

Pierwszego kwietnia spodziewaliśmy się ruszyć na ulice rowerami miejskimi. Tak się nie stało. Zawinił powrót zimowej pogody, ale nie tylko. O kwestie przetargowe związane z zapewnieniem usługi dla mieszkańców pytaliśmy Łukasza Kota.

Przede wszystkim oferta, która wpłynęła w przetargu jest wyższa niż dostępne środki budżetowe, czyli musimy zwiększyć plan przez przekazanie pieniędzy z budżetu miasta Częstochowy. Plan jest taki, że te pieniądze zostaną nam przekazane na najbliższej sesji, czyli 21 kwietnia. Brakuje około 11%, czyli 40-kilka tys. złotych. Niewiele, ale brakuje. Nie możemy podpisać umowy dopóki nie będzie tych środków w naszym planie finansowym. Wtedy będziemy mogli podpisać tak, żeby rowery działały jak najszybciej

Jak wiadomo w przetargu zgłosiła się tylko jedna firma, zainteresowana prowadzeniem systemu rowerów miejskich w Częstochowie. Oferta była zbyt droga, ale samorząd jest zdecydowany aby rowery były dostępne. Dlatego wszystko wskazuje na to że system ruszy z miesięcznym opóźnieniem. Co z użytkowaniem częstochowskiego roweru miejskiego w sąsiednich miejscowościach?

Ta oferta zawiera cenę dla gmin, natomiast to, czy system zostanie rozszerzony na gminy, to już będzie zależało od gmin, bo to one muszą pokryć środki. My jesteśmy z nimi w kontakcie. Mamy trochę czasu, bo do sesji są trzy tygodnie, w związku z czym mamy nadzieję, że będziemy mieli wszystko do świąt

– dodaje Łukasz Kot, koordynujący system rowerów miejskich. Ostateczne decyzje i rozstrzygnięcia mają zapaść jeszcze w kwietniu.

 

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024