Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rędziny: Powstaje nowy odcinek kanalizacji przy ulicy Kościuszki

Facebook Twitter

Trwa inwestycja na drodze powiatowej w Rędzinach, obejmuje też kilka okolicznych ulic. Koszt robót to 14 mln złotych. Poza ul. Kościuszki, kanalizacja powstaje również na krótkim odcinku ul. Cmentarnej, Łąkowej, Żabiej i Stawowej, do której będzie doprowadzona rura kanalizacyjna z ul. Piaskowej.

Rędziny: Nowy odcinek kanalizacji. Koniec prac w ulicy Kościuszki planowany jest jesienią.

Wszystko to zostanie podłączone do ul. Okupnickiej, która łączy się z ul. Wesołą. Zrzut ścieków będzie skierowany do ul. Kościuszki. Ponad 50 proc. kosztów, a konkretnie 8 mln zł, pokryje dofinansowanie pozyskane przez gminę z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Prace ruszyły jesienią 2020 r. i początkowo posuwały się dość wolno z powodu trudności w terenie. Teraz już jak zapewniają samorządowcy wszystko idzie zgodnie z przyjętym harmonogramem. Po zakończeniu prac na przełomie października i listopada odtworzona zostanie nawierzchnia drogowa.

Jak dotąd wybudowano ok. 800 metrów bieżących kanału o średnicy 315 mm i ok. 1370 mb kanału o średnicy 200 mm, a także 115 przyłączy (stan na koniec czerwca br.). Docelowo w ramach prowadzonej inwestycji powstanie sieć kanalizacyjna długości 4802 metrów bieżących, 385 przyłączy i 96 studni.

Zakończenie prac zaplanowano na przełomie października i listopada. Zaraz potem mieszkańcy będą mogli zacząć podłączać się do sieci kanalizacyjnej. W Urzędzie Gminy Rędziny można starać się o dofinansowanie wykonania przyłącza od granicy posesji do budynku mieszkalnego w wysokości do 1000 zł. W ul. Kościuszki planowana jest także przebudowa gazociągu, wodociągu oraz części drogowej.

Póki co nie wiadomo jednak kiedy dokładnie te inwestycje zostaną zrealizowane, ponieważ nie będą to zadania gminne, tylko realizowane odpowiednio przez Polską Spółkę Gazownictwa, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz Powiatowy Zarząd Dróg w Częstochowie, choć w tym ostatnim przypadku gmina zadeklarowała wsparcie finansowe.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2023