Raków Częstochowa kończy kadrową przerwę. Najpierw Górnik Zabrze, potem Sporting Lizbona [WIDEO]

Po reprezentacyjnej przerwie wraca liga. Raków Częstochowa w niedzielę gra w derbowym spotkaniu z Górnikiem Zabrze. Potem czas na europejskie puchary.

Raków Częstochowa

Czerwono-niebiescy szykują formę na kolejne spotkanie w europejskich rozgrywkach. Raków Częstochowa spotka się w czwartek za tydzień na stadionie w Sosnowcu ze Sportingiem Lizbona. Ten mecz zostanie rozegrany 26 października o godzinie 18:45. Ważne aby nasi piłkarze wywalczyli pierwsze punkty fazy grupowej Ligi Europy. Dla kibiców ponownie uruchomiony zostanie specjalny pociąg Kolei Śląskich. Pojedzie przed meczem ze stacji Częstochowa oraz Częstochowa Raków do stacji Sosnowiec Główny i z powrotem na tej samej trasie. Można nim jechać na mecz za złotówkę.

Zanim jednak przyjdzie czas na rywalizację w Lidze Europy, Raków wraca na krajowe boiska. W niedzielę spotka się na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. Ten mecz już w niedzielę (22.10.) o 17.30.

Cieszymy się z tego, że mieliśmy okres tych dwóch tygodni, w którym mogliśmy popracować nad naszymi założeniami w każdej fazie gry. Cieszymy się, że zawodnicy, którzy byli kontuzjowani wrócili już niemal do swojej pełnej dyspozycji. Nasze możliwości jeśli chodzi o wybór zawodników na spotkanie z Górnikiem są większe. Zmierzymy się z drużyną, którą przysporzyła wiele problemów innym czołowym zespołom. W spotkaniach z Legia czy Lechem potrafiła zmusić przeciwnika, by gonił rezultat lub do końca walczyć o zwycięstwo. (…) Zrobimy wszystko, aby w wygrać w Zabrzu. Jako drużyna jesteśmy gotowi nie tylko na mecz z Górnikiem, ale wszystkie siedem spotkań, które rozegramy do kolejnej przerwy reprezentacyjnej

– mówił w czasie przedmeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec Rakowa Dawid Szwarga.