Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Protest rolników w Częstochowie. W powiecie dołącza też protest myśliwych [MAPA UTRUDNIEŃ NA DROGACH]

Facebook Twitter

Protesty rolników we wtorek (20.02) obejmą cały kraj. W Częstochowie spodziewajmy się utrudnień, spowolnień i korków na drogach. Wszystko ma odbywać się między 8.00 a 17.00.

Ogólnopolski protest rolników
fot.pixabay

Protest rolników w Częstochowie

Jak wiemy z ciągle aktualizowanej mapy strajków, blokady obejmą wiele lokalizacji w całej Polsce, blokada Warszawy przesunięta została na 27 lutego, ale we wtorek choćby w Częstochowie i regionie szykuje się powtórka z początku lutego. W związku z tym pojawią się liczne utrudnienia dla kierowców, na które uczula częstochowska drogówka. Traktory pojadą zarówno wszystkimi drogami wlotowymi do Częstochowy, jak i ulicami w centrum miasta.

Celem zgromadzenia jest wyrażenie sprzeciwu wobec polityki Unii Europejskiej, Zielonego ładu oraz napływowi towarów z Ukrainy – informuje Instytut Gospodarki Rolnej.

Przypomnijmy, że protesty w całej Polsce rozpoczęły się w piątek 9 lutego i mają trwać przez kolejne 30 dni. Ich uczestnicy sprzeciwiają się polityce, która rujnuje polskie gospodarstwa rolne. W opinii rolników, produkcja rolna stała się nieopłacalna. W Dąbrowie Zielonej, Mykanowie czy Lublińcu, do protestujących rolników dołączają też myśliwi.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj