StartWiadomość dnia Wiadomości

Prawie 500 wniosków w budżecie obywatelskim

Oczywiście nad wnioskami, które są ważne dla mieszkańców poszczególnych dzielnic, jak i w sprawach, które są istotne z punktu widzenia ogółu mieszkańców Częstochowy, w puli tzw. wniosków ogólnomiejskich.

Przypomnijmy, że ze wszystkich ponad 760 wniosków ostatecznie na listę tych które będą poddane pod głosowanie trafi niespełna pół tysiąca propozycji.

Liczba jest imponująca nawet w skali budżetów obywatelskich w skali kraju, w Częstochowie będzie ich więcej o ponad dwieście niż przed rokiem. Dotyczą wszystkich dziedzin życia. Są projekty kulturalne, sportowe, drogowe, zdrowotne, a nawet nie poddające się prostej kwalifikacji.

Najwięcej zgłoszonych potrzeb było oczywiście w temacie rozbudowy miejskiej i dzielnicowej infrastruktury. Potrzeba chodników, parkingów, skwerów z placami zabaw, ścieżek rowerowych, ławek i innych.

Na październik przewidziano spotkania z mieszkańcami każdej dzielnicy, a listopadzie wielkie miejskie głosowanie. Ostatecznie nad wnioskami do budżetu będziemy głosować od 2 do 8 listopada.

Zostaw komentarz