Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

#POZWOLCIENAMZYC. Amazonki walczą o refundację leku

Facebook Twitter

Amazonki walczą o refundację leku. Jest petycja w tej sprawie, w walkę o dostęp do terapii zaangażowały się też mieszkanki naszego regionu, które chorują na raka piersi. Ale też wspierają je inne kobiety publikując w mediach społecznościowych zdjęcie z hasztagiem #POZWOLCIENAMZYC.

#POZWOLCIENAMZYC

#POZWOLCIENAMZYC

To apel chorujących kobiet do Ministerstwa Zdrowia, które prowadzi negocjacje z koncernem farmaceutycznym AstraZeneca Pharma Poland. Dla kobiet walczących z nowotworem piersi wpisanie leku o nazwie Enhert na listę leków refundowanych jest szansą na skuteczną terapię. Kuracja jest droga, a leczenie trwa tak długo, aż przestanie przynosić efekty. To sprawa bardzo indywidualna.

Pacjentki z rozsianym rakiem piersi ze wszystkich stron zasypywane są informacjami o rewelacyjnych wynikach terapeutycznych Enhertu, a nie są w stanie samodzielnie opłacić kuracji. Dlatego w petycji zwracają się do Ministerstwa Zdrowia, by wziął pod uwagę nie tylko kwestie biznesowe, finansowe, ale by podejmując decyzje w sprawie refundacji na pierwszym miejscu stawiał ludzkie życie.

W Polsce rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem u kobiet. Wysoka jest też śmiertelność. Co trzeba podkreślić: chorują coraz młodsze kobiety.

Petycję znajdziecie TUTAJ.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj