Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Powiatowy Zespół do spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Częstochowie zmienia adres

Facebook Twitter

Od sierpnia będzie przyjmował petentów przy alei Pokoju 44, w budynku Centrum Medycznego. To budynek przystosowany do potrzeb np. osób na wózkach: są podjazdy i windy, szerokie korytarze, obok bezpłatny parking. Na razie jeszcze Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności działa przy alei Niepodległości 20/22, pod nowym adresem ruszy od sierpnia.

fot. Pixabay

Takie usytuowanie ułatwi osobom z niepełnosprawnościami dogodny dojazd z różnych punktów Częstochowy komunikacją miejską – autobusami i tramwajami. Z kolei na tych, którzy dojeżdżają własnym środkiem transportu, będzie czekał bezpłatny parking. Główne wejście do budynku wyposażone jest w podjazd dla osób na wózkach inwalidzkich. W środku działają dwie windy.

Przeznaczony na nową siedzibę Zespołu przestronny lokal spełnia wymogi dla pomieszczeń, w których obsługuje się osoby z niepełnosprawnościami. Szerokie korytarze ułatwiają swobodne przemieszczanie się. Wszystkie pomieszczenia są dostępne nie tylko dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, ale i tych z dysfunkcjami wzroku, słuchu i innymi ograniczeniami.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 grudnia 2023