Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Poseł Andrzej Szewiński: spłacę kredyt zaufania, którym obdarzyli mnie wyborcy

Facebook Twitter

Andrzej Szewiński, sportowiec, siatkarz, ponownie został wybrany posłem na Sejm. Był "dwójką" na liście Koalicji Obywatelskiej.

Andrzej Szewiński

Andrzej Szewiński, sportowiec, w ostatnich latach wiceprezydent Częstochowy, senator VII i VII kadencji oraz poseł, ponownie wywalczył mandat poselski. Zdobył miejsce w Sejmie, dzięki poparciu ponad 10 tys. osób z naszego okręgu w niedzielnych (15.10.) wyborach.

Andrzej Szewiński: To jest na pewno kamień milowy, jeżeli chodzi o polską demokrację, mówię to o wymiarze ogólnopolskim. Jest fantastyczny wynik, frekwencja niesamowita. To świadczy o świadomości Polaków i to młodzi i starsi w Polsce i za granicą. To było coś fantastycznego, cały świat na nas patrzył. Jeżeli chodzi o ten nasz wymiar lokalny, czyli subregionu, to też jest wielki sukces. Koalicja Obywatelskiej, opozycji – zdobyliśmy jeden mandat więcej.

Jak twierdzi nasz rozmówca, kolejna kadencja w Parlamencie rozbudza apetyt na dalszą pracę, ale jest też to zobowiązaniem wobec wyborców…

Andrzej Szewiński: Zintensyfikowałem te działania podczas kampanii wyborczej. Miałam podobny wynik, troszeczkę lepszy niż ten, co cztery lata temu. Chodziłem podczas kampanii, różne były  głosy, jeżeli chodzi o mieszkańców z którymi rozmawiałem, szczególnie w tym obwarzanku częstochowskim. Mamy ten trzeci mandat i też fajnie, że z Lublińca, bo reprezentuję powiat lubliniecki. Moje teraz zobowiązanie jest takie, żeby spłacić kredyt zaufania, którym obdarzyli mnie obywatele, wyborcy.

Poseł Andrzej Szewiński startował z list Koalicji Obywatelskiej, z miejsca nr 2. Z tej listy miał też drugi wynik za Izabelą Leszczyną. Zdobył dokładnie 10 171 głosów, liderka listy miała ponad 60,5 tys. głosów poparcia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj