Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Port lotniczy imienia Korfantego. Na uroczystość przyjedzie prezydent Duda

Facebook Twitter

Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach imienia Wojciecha Korfantego. Udział w uroczystości nadania imienia w czwartek (24.06.) zapowiedział prezydent Andrzej Duda.

https://www.facebook.com/PANSA.ANSP/
fot. facebook.com/PANSA.ANSP/

Pomysł, aby lotnisko w Pyrzowicach nosiło imię przywódcy III Powstania Śląskiego pojawił się już w 2008 roku, razem z innymi propozycjami, miało nosić imię Karola Goduli, słynnego śląskiego przedsiębiorcy czy śpiewaka z Sosnowca, Jana Kiepury. Wówczas nie udało się dojść do porozumienia, temat wrócił w ubiegłym roku, sejmik województwa śląskiego zaakceptował pomysł. W czwartek (24.06.) o 13.00 zapowiedziano w Pyrzowicach oficjalne uroczystości nadania Międzynarodowemu Portowi Lotniczemu Katowice w Pyrzowicach imienia Wojciecha Korfantego, z udziałem głowy państwa. Przy ulicy Wolności 90 odsłonięta zostanie tablica pamiątkowa. Po uroczystościach w Pyrzowicach prezydent Duda pojedzie do Koszęcina na koncert z okazji 100-lecia Powstań Śląskich, w swojej siedzibie zaśpiewa i zatańczy Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Katowice Airport należy do grona największych lotnisk regionalnych w Polsce. W 2019 roku z jego siatki połączeń skorzystało rekordowe 4,84 mln pasażerów, w tym ponad 2 miliony w ruchu czarterowym. Prognoza na 2020 rok zakładała jeszcze więcej podróżnych, ale ostatecznie, ze względu na pandemię koronawirusa, w minionym roku zanotowano w Pyrzowicach niecałe półtora miliona [1,44 mln] pasażerów.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj