Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Półmetek wakacji – policja o statystykach

Facebook Twitter

9 ofiar śmiertelnych: 3 kierowców, 2 rowerzystów, 2 pieszych, 1 motorowerzysta i 1 motocyklista. To tragiczny bilans 254 wypadków drogowych. Śląska policja podsumowuje pierwszą połowę wakacji. Rannych w lipcowych wypadkach zostało 291 osób.

Porównując te dane do analogicznego okresu w 2020 roku, w ubiegły roku wypadków było mniej, ale ofiar więcej: aż 19 osób zginęło na śląskich trasach, a 270 zostało rannych. I jeszcze jedna informacje ze statystyk: Najczęstszą przyczyną wypadków w pierwszej połowie wakacji było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu oraz niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami.

W pierwszych tygodniach wakacji niestety, doszło do większej ilości wypadków, w których rannych zostało również więcej osób. Mniejsza, niż w ubiegłym roku jest liczba osób, które na drodze straciły życie.

Najczęstszą przyczyną wypadków w pierwszej połowie wakacji było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz niedostosowanie prędkości do warunków ruchu oraz niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami.

Pamiętajmy, że wyjeżdżając na wypoczynek powinniśmy szczególnie zadbać o bezpieczeństwo w podróży. Podróżując własnym środkiem transportu, na nas spoczywa sprawdzenie stanu technicznego i usunięcie nawet drobnych usterek. W przypadku wyjazdów poza granice Polski, należy zadbać o wymagane wyposażenie w poszczególnych krajach (kamizelki odblaskowe, żarówki, apteczki). Rozpoczynajmy podróż zawsze trzeźwi i wypoczęci. Stosujmy przerwy w podróżowaniu Chwila nieuwagi, czy spóźniona reakcja, może mieć tragiczne skutki.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2022