Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Policjanci przestrzegają urlopowiczów przed oszustami

Facebook Twitter

Uwaga na oszustów - ten apel policji pojawia się w ostatnich tygodniach bardzo często. Mamy wakacje, jesteśmy rozluźnieni i często zbyt ufni.

Jednak bądźmy czujni, żeby złodzieje nie popsuli nam urlopu. Najnowszy komunikat policji dotyczy… bonu turystycznego:

Nie dajmy się oszukać na bon turystyczny, sprawdzajmy każdą informację. Wiarygodne i prawdziwe informacje znajdują się na stronie bonturystyczny.gov.pl i na oficjalnych stronach Ministerstwa Rozwoju i Polskiej Organizacji Turystycznej. 

Metod i sposobów na oszustwo, jest niestety zdecydowanie więcej…

Obecnie na celowniku oszustów znajdują się osoby, które mogą być rodzicami małoletnich dzieci i to do nich kierowane są oferty, np. specjalnej oferty na voucher urlopowy, który informuje, że  warunkiem przesłania vouchera jest wpłacenie na podane konto  pieniędzy za dodatkowe cztery dni pobytu na wakacjach a rzekomo trzy dni są za darmo w ramach bonu. Jeszcze inny model oszustwa opisują banki, do których docierają sygnały, że oszuści proszą o zalogowanie się na stronie internetowej i wpłatę części kosztów wyjazdu. Mogą też prosić o podanie loginu i hasła do bankowości internetowej lub danych karty płatniczej. Zawsze przed podjęciem decyzji o przesłaniu jakichkolwiek pieniędzy warto zapytać inną osobę, warto dokonać sprawdzenia na oficjalnej stronie instytucji albo skorzystać z pomocy policji. 

– informuje i ostrzega Sabina Chyba Giereś, z Częstochowskiej policji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj