Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Policja z Lublińca ostrzega: leśne zwierzęta znów wychodzą na drogi!

Facebook Twitter

Policja z Lublińca apeluje do kierowców, by jadąc przez tereny leśne - zdjęli nogę z gazu. Nie brakuje bowiem zdarzeń z udziałem leśnych zwierząt.

Policja z Lublińca apeluje o ostrożność
lubliniec.policja.gov.pl

Policja z Lublińca ostrzega: uważajcie na drogach powiatu, gdzie wiele odcinków prowadzi przez tereny leśne. Znów aktywna jest zwierzyna leśna  – informują tutejsi policjanci. Na drogach widziane są dziki, sarny, lisy i inne zwierzęta zamieszkujące zielone obszary.

Przejeżdżając drogami w sąsiedztwie lasów w rejonie Herb czy Lublińca powinniśmy pamiętać o redukcji prędkości i zważać na znaki, które ostrzegają przed możliwością spotkania z dzikimi zwierzętami. Lublinieccy policjanci apelują do kierowców o zwiększenie ostrożności podczas jazdy przez te tereny. W ostatnim czasie już doszło do kilku zdarzeń i kolizji z udziałem zwierzyny leśnej. Pamiętajmy, że zderzenie samochodu z sarną czy dzikiem może być tragiczne w skutkach, nie tylko dla tego zwierzęcia, ale także dla kierowców i pasażerów.

Tylko w lutym odnotowano 7 takich zdarzeń. Zdarzało się, że dzikie zwierzęta nagle wtargnęły przed przejeżdżające samochody. Dziką zwierzynę myli hałas czy światła reflektorów. Do podobnych sytuacji dochodzi również w rejonie pól uprawnych. Jeżeli zauważymy takie osobniki na drodze, nie próbujmy też na siłę wyprzedzać zwierzęcia, raczej pozwólmy mu spokojnie przejść na drugą stronę jezdni.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj