Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Policja apeluje o zwiększoną czujność wobec dzieci w okresie wakacyjnym

Facebook Twitter

Pilnuj swojego dziecka i pamiętaj o odpowiedzialności za nie - przypomina rodzicom w okresie wakacji częstochowska policja. Wszystko dlatego że dzieci i młodzież mają latem więcej swobody i mniej obowiązków, co może skutkować problemami z prawem.

fot. Bessi/ pixabay.com

Czas wakacji to dla dzieci okres większej swobody, wolności, poczucia nieskrępowania obowiązkami szkolnymi i, niestety, często czas wolny od nadzoru dorosłych. W związku z tym wydział prewencji częstochowskiej komendy przypomina, że dla dorosłych powinien to być czas zwiększonej koncentracji na dziecku – jego zainteresowaniach czy sposobie spędzania wolnego czasu.

Ważne by wiedzieć gdzie jest i co robi nasze dziecko, instruuje policja. W wakacje najczęściej przydarzają się zaginięcia i ucieczki z domów. Mniejsze dzieci są częściej narażone na kontakt z osobami obcymi, np. podczas wyjazdów, obozów czy kolonii. Pamiętajmy, żeby nie zostawiać dziecka bez opieki. Policyjne statystyki wskazują, że w okresie wakacyjnym zgłaszanych jest ponad 2000 zaginięć osób małoletnich, z czego największą grupę stanowią nastolatkowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj