Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Planują trzy turnieje badmintona w Częstochowie jeszcze w tym roku

Facebook Twitter

Badminton coraz popularniejszy w naszym mieście, jest uprawiany też w coraz lepszych i nowoczesnych warunkach. Do tej dyscypliny będą przekonywać działacze i sami sportowcy. Przed nami bogaty sezon na wydarzenia badmintonowe.

fot. Annabel_P/ Pixabay

Do końca roku odbędą się 3 turnieje w Częstochowie:

Turnieje będziemy organizować cyklicznie raz w miesiącu. To są nasze stałe turnieje, które razem z Częstochowską Akademią Badmintona już organizujemy, czyli VI Turniej z okazji Święta Niepodległości. Taka nowość – od czerwca jesteśmy w nowej lokalizacji, jako Częstochowska Akademia Badmintona, bo powstała Fabryka Badmintona, a tu jest 6 profesjonalnych kortów do badmintona. Największe centrum komercyjne w województwie śląskim. Tutaj będziemy organizować turnieje. 4 września – pierwszy turniej badmintona

– powiedział naszemu reporterowi Maciej Ociepa – organizator częstochowskich turniejów. 2 października w Fabryce Badmintona odbędzie się szczególnie ciekawy – Nocny Turniej Deblowy. Na czym będzie polegać taka gra?

Nocny turniej rozpocznie się o godzinie 20:00. Klasycznie turnieje zaczynają się z rana – od 9:00 i rozgrywane są do wieczora. Tutaj zaczniemy o 20:00 i skończymy nad ranem.

Radio JURA: Kto w takim turnieju mógłby uczestniczyć?

Tak naprawdę każdy. Wystarczy do nas przyjść i zapisać się do kategorii. Mamy różne kategorie – od osób, które posiadają licencję badmintona, po osoby, które kiedyś posiadały albo grają już na wyższym poziomie jako amatorzy, ale też takie osoby, które nigdy nie grały w badmintona i mogą wystartować w kategorii „Mój pierwszy raz”.

Na turnieje możemy zapisywać się stacjonarnie i online, wystarczy ze chcemy grać:

Fabryka Badmintona mieści się w Częstochowie. Można tutaj podjechać, zapytać się, można też nas znaleźć na Facebooku – Fabryka Badmintona. Można przyjść i indywidualnie spróbować swoich sił. Zapraszam wszystkich serdecznie

– dodaje Maciej Ociepa z Fabryki Badmintona. Zachęcamy do gry.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj