Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Piłkarze Skry również wynokują testy i planują wnzowić grupowe treningi

Facebook Twitter

Piłkarze Rakowa wrócili do treningów, na ten moment czekają też zawodnicy drugo-ligowej Skry. Piłkarze, sztab trenerski oraz wszystkie osoby zgłoszone wcześniej na 50-osobowej liście zostaną poddane testom przesiewowym (z krwi) w najbliższy już dzisiaj (8.05.).

Jeśli wyniki wyjdą negatywne. Powrót do zajęć w kilkuosobowych grupach będzie możliwy 11 maja, informuje kierownik działu marketingu Skry Bartosz Błach.
Testy na COVID-19, których koszt w ligach centralnych pokryje Polski Związek Piłki Nożnej mają być w pełni profesjonalne i dać pełen obraz, czy dana osoba miała kontakt z wirusem, czy przeszła już chorobę czy też aktualnie jest chora. Członkowie każdego z klubów od 24 kwietnia codziennie raportują swój stan zdrowia (zdjęcie). Każda ze zgłoszonych osób będzie miała wyznaczoną indywidualną godzinę testu w sterylnych warunkach. Wyniki testów pozostaną tajne.
 Jeśli całe przedsięwzięcie będzie toczyło się niezakłóconym torem, to najwcześniejszym terminem wznowienia walki o ligowe punkty wydaje się być 6 czerwca. Zagralibyśmy wówczas w Łodzi z liderem pewnie zmierzającym do pierwszej ligi – Widzewem. Na oficjalne daty i komunikaty piłkarskich władz będziemy musieli jednak jeszcze trochę poczekać.Mecze niemalże do końca rozgrywek (pozostało 12 kolejek) toczyć będą się systemem sobota-środa. Skrę czekać będą m.in. bardzo dalekie, liczące około 1000 kilometrów w dwie strony wyjazdy do Bytowa czy Elbląga.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2020