Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Pierwszy Częstochowski Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej okazał się sukcesem

Chodzi przede wszystkim o przybliżanie mieszkańcom muzyki dawnej i nieco zapomnianej. Ponadto podczas koncertów w kościele ewangelicko-augsburskim przy ul. Śląskiej muzycy wykorzystują wyjątkowy, zabytkowy instrument, czyli odrestaurowane klasyczne organy.

Szacowany czas czytania: 00:09

Możemy spodziewać się drugiej odsłony festiwalowego wydarzenia, mówi ks. Adam Glajcar, pomysłodawca koncertów.

W tej wakacje w ramach pierwszej edycji festiwalu organowego odbyły się trzy niedzielne koncerty.

REKLAMA