Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pamiętnik z czasów koronawirusa. Jest konkurs na zapiski

Facebook Twitter

Takich świąt nie mieliśmy nigdy, może je opiszemy? Toruński Uniwersytet Mikołaja Kopernika i Warszawa Szkoła Główna Handlowa organizują konkurs na miarę czasów, w których przeszyło nam żyć. To konkurs na pamiętnik „Życie codzienne w czasach koronawirusa".

fot.Pexels/pixabay.com

Zasady konkursu są proste: prowadź notatki i zapiski, dokumentując to, jak podczas pandemii wygląda Twoje życie codzienne. W szczególności interesują nas wątki związane z sytuacją finansową Twojej rodziny i najbliższego otoczenia. Przedsiębiorco, co z Twoją firmą? Pracowniku, jak wyglądają warunki w Twoim miejscu pracy? Jak łączysz teraz obowiązki w pracy i domu i spędzasz czas wolny? Czy masz jakieś wsparcie? Jak oceniasz pomoc otrzymywaną od najbliższych oraz instytucji publicznych? A może wcale jej nie masz i czegoś Ci brakuje? Jak czujesz się w obrębie czterech ścian i żyjąc online? Jak oceniasz Twoje codzienne samopoczucie i co na nie wpływa? Jak wyobrażasz sobie swoje życie po pandemii?

– czytamy na stronie organizatorów konkursu.

– mówi Paweł Kubicki ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Można wybrać dowolną formę: dziennika, relacji, pamiętnika, bloga lub inną; można też dołączyć zdjęcia, rysunki.

Nie wiesz od czego zacząć? Zacznij od tego, co się zmieniło w Twoim życiu, kiedy epidemia dotarła do Polski. W szczególności, jak wpłynęło to na Twoją sytuację materialną, życie codzienne i plany. Zależy nam na szczerości. Gwarantujemy pełną anonimowość, także w przypadku publikacji materiałów. Nie przejmuj się brakiem umiejętności pisarskich – nas interesują autentyczne doświadczenie, przeżycia i podejmowane działania. Każda informacja będzie dla nas ważna. Z jednostkowych losów i indywidualnych problemów odtworzymy obraz czasów niepewności wywołanych koronawirusem.

Gdzie przysłać prace?

• Mailem: pamietniki@sgh.waw.pl (preferowana)
• Pocztą tradycyjną: Instytut Gospodarstwa Społecznego SGH, ul. Wiśniowa 41, 02-520 Warszawa

Do wygrania jest nawet 5 tysięcy złotych. O ostatecznym podziale nagród zadecyduje Jury powołane przez organizatorów. Więcej TUTAJ!

Czas na przysłanie prac jest do 30 czerwca. Czy już wtedy wrócimy do normalności?

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj