Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Orzeczenia o niepełnosprawności nie są już przedłużane automatycznie, jak w pandemii

Facebook Twitter

O nowych terminach ważności wydawanych orzeczeń o niepełnosprawności, informuje zainteresowane osoby częstochowski Urząd Miasta. Podczas pandemii orzeczenia te przedłużane były automatycznie. Teraz to się zmienia.

Orzeczenia o niepełnosprawności
Fot. czestochowa.pl

Orzeczenia o niepełnosprawności

W związku z odwołaniem stanu zagrożenia epidemicznego z 1 lipca, warto sprawdzić termin ważności posiadanego orzeczenia o niepełnosprawności, dotyczy to też kart parkingowych dla osób z problemami ruchowymi, które korzystają z niebeskich kopert. Już od 6 sierpnia będą obowiązywać nowe terminy przedłużenia orzeczeń i kart dla osób z niepełnosprawnościami, co wynika ze znowelizowanych przepisów.

Orzeczenia, których ważność wygasła z końcem 2020 roku, pozostają ważne do 31 grudnia tego roku. Te orzeczenia, których ważność upłynęła w roku 2021 – pozostaną ważne do 31 marca 2024. Z kolei te, które ważne pozostają do 5 sierpnia 2023, zostaną przedłużone do końca września przyszłego roku.

O szczegółach zainteresowanych informuje miejski Wydział Zdrowia. Co ważne dokumenty te nie będą ważne dłużej niż do dnia wydania nowego, ostatecznego orzeczenia o niepełnosprawności. Te same terminy dotyczą też ważności kart parkingowych.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2024