Garniec Smaków

Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ognik – salka edukacyjna dla dzieci. O zagrożeniach uczą tutaj strażacy

Facebook Twitter

W Lublińcu będą uczyć i przestrzegać poprzez zabawę. Na terenie Komendy Powiatowej Straży Pożarnej otwarto interaktywną salę edukacyjną „Ognik”. Tutaj najmłodsi poznają zagrożenia pożarowe bezpośrednio od strażaków, aby mogli być bezpieczniejsi i umieli reagować.

fot. gov.pl

Koszt nie był duży, a efekt starań może przyczynić się do ratowania życia i edukowania dzieci. Sala edukacyjna została utworzona za prawie 170 tys. zł w zaadaptowanym pomieszczeniu nieużytkowanej sali gimnastycznej komendy straży przy ul. PCK w Lublińcu. Wyposażono ją w mobilny symulator „Las i Jezioro”, czyli w makietę umożliwiającą wizualne prezentowanie zagrożeń pożarowych i ekologicznych w plenerze.

fot. gov.pl

Niewątpliwą atrakcją jest też symulator czyli inteligentny model domku jednorodzinnego, w którym komputery i urządzenia elektroniczne kontrolują jego wnętrza.

fot. gov.pl

Dodatkowym elementem jest stanowisko zapoznające dzieci ze specyfiką służby strażaka, na którym znajduje się sprzęt i ubrania. Dzieci poznają więc ekwipunek, który wykorzystywany jest we wszelkich działaniach ratowniczych np. wodno-nurkowych czy chemiczno-ekologicznych.

fot. gov.pl

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj