Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Od kilku miesięcy działa w mieście Zespół ds. równego traktowania

Facebook Twitter

Zajmuje się w pierwszym okresie diagnozowaniem problemów na tym polu w Częstochowie. Dyskryminacja może dotyczyć zarówno młodzież jak i dorosłych, seniorów czy pracowników.

fot. czestochowa.pl

Chodzi też o różnorodne aspekty życia częstochowian:

Kontaktują się ze mną osoby, które są narażone na dyskryminację z różnych powodów. Mogą być osoby z niepełnosprawnościami ale może być to dyskryminacja związana np. z wiekiem. Jeśli zaczniemy się zastanawiać, jakie potrzeby mają np. ludzie w wieku lat „nastu”, to one będą nieco inne niż potrzeby małych dzieci albo osób dorosłych. Jest to grupa, która nie za bardzo ma jak zaznaczyć swoją obecność i to, czego potrzebowała. Widać, że to są ludzie, którzy mają oczekiwania, którzy mają pomysły na miasto, a ciężko przebić się z tymi swoimi pomysłami.

– wyjaśnia kierująca zespołem Agata Wierny. Problemy są diagnozowane przez powołanych do pracy urzędników i zaproszonych do współpracy specjalistów z licznych miejskich instytucji:

Osób, grup narażonych na dyskryminację jest bardzo wiele. I teraz pytanie, czy wszystkie z tych grup mają takie same szansę poinformowania o swoich problemach. Dlatego zebraliśmy szeroki zespół, aby spróbować stworzyć diagnozę czy są takie grupy w naszym mieście, potrzebują szczególnego wsparcia. Jeśli się okaże, że mamy takie osoby, to wtedy w drugim etapie będziemy zastanawiali się co możemy zrobić, żeby nie dochodziło do sytuacji związanej z dyskryminacją.

– dodaje Agata Wierny z zespołu do spraw równego traktowania w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj