Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

O czym pamiętać na spacerze z psem? [materiał partnera]

Facebook Twitter

Spacer z psem to jeden z codziennych obowiązków każdego właściciela czworonoga. Wspólne wyjścia to nie tylko okazja dla pupila do załatwienia potrzeb fizjologicznych, ale również tych wynikających z instynktu, jak węszenie czy kontakt z innymi zwierzakami. O czym musisz pamiętać wychodząc z psem?

Ile powinien trwać spacer z psem?

Wiele osób zastanawia się ile powinien trwać spacer z psem i jak często z nim wychodzić. Zaleca się, aby wyprowadzać czworonoga 2-3 razy dziennie, przy czym jedna z tych przechadzek powinna być nieco dłuższa i trwać ok. godziny. Podczas krótkich wyjść pupil załatwi swoje potrzeby fizjologiczne, zaś długi spacer to świetna okazja do wspólnej zabawy, ale też zaspokojenia naturalnych instynktów. Jeśli masz psa i wychodzisz do pracy na kilka godzin, warto zaplanować dłuższy spacer na poranek – dzięki temu pies się zmęczy i spędzi czas nieobecności opiekuna na drzemce i odpoczynku. Oczywiście pod uwagę trzeba też wziąć wiek pupila, jego stan zdrowia i rasę. Szczeniaki będące w trakcie nauki czystości trzeba wyprowadzać częściej, starsze psiaki i czworonogi borykające się z różnymi chorobami mogą preferować spokojniejsze i krótkie przechadzki, zaś przedstawiciele aktywnych ras potrzebują znacznie więcej ruchu.

Spacerowy niezbędnik, czyli co musisz mieć wychodząc z psem

Kompletując akcesoria na spacery z psem powinniśmy przede wszystkim pomyśleć o smyczy oraz obroży bądź szelkach dla pupila. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety, a ostateczny wybór powinien uwzględniać m.in. rasę czworonoga, jego wielkość i temperament. Niezbędnikiem podczas spacerów z psem są również woreczki na odchody – pamiętajmy on nich podczas każdego wyjścia z pupilem.

Podczas dłuższej przechadzki z czworonogiem warto mieć ze sobą zabawki. Na świeżym powietrzu doskonale sprawdzą się zwłaszcza piłki i inne gadżety do aportowania lub szarpaki. Więcej przestrzeni zachęca nie tylko do biegania i eksplorowania otoczenia, ale też może być dobrym pretekstem do ćwiczenia komend lub sztuczek. Najlepszym sposobem na zmotywowanie psiaka i nagrodzenie go za postępy będą ulubione przysmaki, dlatego nie powinno ich zabraknąć na spacerze.

Bezpieczeństwo czworonoga na spacerze

Podczas szalonej zabawy na świeżym powietrzu łatwo się zapomnieć, dlatego psa spuszczajmy ze smyczy tylko w miejscach bezpiecznych i z dala od ruchliwych ulic. Oprócz tego powinniśmy zapewnić pupilowi ochronę przed pasożytami. Jednym z najbardziej skutecznych, a jednocześnie bardzo wygodnym rozwiązaniem jest obroża przeciw kleszczom i pchłom, taka jak https://zoopers.pl/psy/akcesoria/na-spacer/obroze/foresto-obroza-dla-psa-powyzej-8-kg/2088/t.

W sklepach zoologicznych oraz w gabinetach weterynaryjnych dostępne są również inne preparaty, jak np. tabletki przeciwkleszczowe czy krople do aplikowania na skórę zwierzęcia. Wybór konkretnego produktu rozsądnie jest skonsultować z weterynarzem.

Szukasz akcesoriów na spacery z psem? Wszystko co będzie Ci potrzebne oferuje Internetowy Sklep Zoologiczny Zoopers.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024