Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowa umowa między ZUS a UJD już podpisana, z obopólną korzyścią dla tych instytucji

Facebook Twitter

ZUS w Częstochowie i Uniwersytet Jana Długosza rozpoczynają większą naukowo-dydaktyczną współpracę. W efekcie podpisanej umowy będzie można poszerzyć możliwości praktycznego kształcenia studentów, a na uczelni pojawią się kwestie związane z ubezpieczeniami społecznymi.

umowa między ZUS a UJD już podpisana

Umowa między ZUS a UJD już podpisana

Joanna Warońska-Gęsiarz: Chcielibyśmy, żeby tutaj nasi studenci przychodzili na praktykę. Chcielibyśmy, żeby studenci mogli dowiadywać się od praktyków, od fachowców, co to znaczy zajmować się ubezpieczeniami społecznymi, jak to wygląda, jakie powinni zdobyć kompetencje, żeby stać się w przyszłości wymarzonym i dla ZUS-u pracownikami. Chcielibyśmy także, żeby we współpracę włączyła się nasza kadra naukowa i mam nadzieję, że również ZUS będzie czerpał wiedzę od naszej kadry naukowej.

Zakładaną współpracę przybliża prof. Joanna Warońska-Gęsiarz, prorektor ds. studenckich w UJD. Uczelnia dalej stawia na rozwój i współpracę z wieloma częstochowskimi instytucjami, stąd właśnie nowa umowa z ZUS-em:

Joanna Warońska-Gęsiarz: Kierunki najsilniej związane z działem ubezpieczeń społecznych. myślę o ekonomii, ale myślę także o rachunkowości i podatkach, bo to kierunki prowadzimy o profilu praktycznym, czyli w naszej uczelni pojawiają się praktycy. Liczę na to, że tutaj są osoby, które mają największą wiedzę na ten temat i jak już czerpać wiedzę, to oczywiście u źródła, dlatego zdecydowaliśmy się na podpisanie tej umowy.

Uniwersytet liczy, że skorzystają na niej nie tylko studenci, ale też naukowcy. Z kolei ZUS ma nadzieję, że uda się im wspólnie wykształcić w pełni kompetentnych pracowników:

Jarosław Żuk: Będziemy służyć naszymi kompetencjami i pracownikom naukowym zakładu i studentom. Traktujemy tę umowę również jako taki dodatek do rozwoju całego naszego regionu. ZUS jest dużym pracodawcą w Częstochowie, a wszyscy wiemy, że Częstochowa wyludnia się i musimy tworzyć dobre miejsca pracy dla młodych ludzi po to, żeby ci młodzi ludzie chcieli w Częstochowie zostawać. To będą ich wystąpienia na konkretnych zajęciach, ale też pewnego rodzaju doradztwo przy pracach naukowych. Oferujemy jako zakład możliwość publikacji. Wiedza o ubezpieczeniach jest wiedzą bardzo specjalistyczną. Patrząc na nasz wysiłek, później to się po prostu nam opłaca.

Dodaje Jarosław Żuk, dyrektor oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Częstochowie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj