Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nawet 160 km/h przez Kościelec? Radarowy pomiar prędkości w Rędzinach, są pierwsze wyniki pomiarów

Facebook Twitter

Wójt Rędzin alarmuje - w gminie mamy powiatową autostradę. Przejeżdża tędy ogrom pojazdów dojeżdżając do A1, z czego znaczna liczba aut z niedozwoloną prędkością. 

pomiar prędkości w Rędzinach
fot.fb/Paweł Militowski

Radarowy pomiar prędkości w Rędzinach

Po niespełna 100 dniach od uruchomienia radarowego pomiaru prędkości w Rędzinach są pierwsze wyniki. Zamontowane urządzenie w ramach funduszu sołeckiego miało za cel ograniczyć prędkość pojazdów. Ale liczby przerażają, informuje samorząd. W ciągu nieco ponad 3 miesięcy odnotowano blisko 322 tys. samochodów przejeżdżających przez Kościelec, z czego blisko połowa, bo ponad 147 tys. przekroczyła prędkość. To głównie ruch przez gminę, który skierowany jest na autostradę A1. Wielu z kierowców przekracza 100 km/h. Rekordzista wyłapany przez system miał na liczniku 160 km/h.

Pomiar prędkości w Rędzinach  fot.fb/Paweł Militowski

Zamontowane urządzenie nie tylko mierzy prędkość, ale i ilość pojazdów. W obronie swojego bezpieczeństwa manifestowali już niezadowoleni mieszkańcy Rudnik i Kościelca. Wójt skierował już kolejne pismo z prośbą o montaż odcinkowego pomiaru prędkości, by zniwelować niebezpieczne zachowania kierowców.

Pomiar prędkości w Rędzinach fot.fb/Paweł Militowski

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj