Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nagrody dla nauczycieli. Trwa przyjmowanie wniosków

Facebook Twitter

Uhonorują wybitnych pedagogów. W magistracie można składać wnioski o przyznanie Nagrody Miasta Częstochowy i Nagrody Dyrektora. Wyróżnienia przyznawane są nauczycielom między innymi za wdrażanie nowatorskich metod nauczania i wychowania.

Wnioski o jej przyznawanie oprócz prezydenta Częstochowy, kuratora oświaty, radnych,naczelnika Wydziału Edukacji mogą składać, m.in. dyrektorzy szkół, rady pedagogiczne, rady szkół lub rady rodziców. Więcej informacji na stronie Urzędu Miasta.

-mówił Łukasz Stacherczak z Urzędu Miasta. A co o przyznawaniu tego typu nagród sądzi Arkadiusz Śpiewak wicedyrektor Zespołu Szkół przy ulicy Targowej?

Uważam, że przede wszystkim jest dużo nauczycieli czy dyrektorów, którzy w Częstochowie coś robią. Przede wszystkim ja i moja szkoła weszliśmy w przemysł. To nie prawda, że nic się w tym kierunku nie robi. Mamy podpisane porozumienia, inne szkoły też mają. Jest dużo nauczycieli zaangażowanych bo Częstochowa coraz więcej odnosi sukcesów na konkursach, olimpiadach czy w programach.

Wnioski można składać do 10 września.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj