Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

MZDiT szuka choinki

Facebook Twitter

Zarząd Dróg poszukuje choinek, które w okresie świątecznym ozdobią miasto. Wzorem ubiegłych lat choinki mogą przekazać sami częstochowianie.

fot. Cloudyyyyy/ Pixabay

Mogą to być okazałe drzewa z prywatnych posesji, jeżeli planujemy wycinkę…

Prosimy mieszkańców miasta i regionu o to, by jeśli mają na swoich działkach bądź w obrębie swoich domostw na prywatnych terenach tego typu drzewa iglaste, które są już nieodwracalnie przeznaczone do wycinki, do usunięcia i są na to stosowne dokumenty i zgody administracyjne, by zgłaszać się właśnie do Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu w Częstochowie z taką informacją. 

Już kilkunastometrowa choinka może pojawić się w miejskiej przestrzeni, np. na Placu Biegańskiego czy Placu Orląt Lwowskich na Rakowie, informuje Maciej Hasik z zarządu dróg.

Prośba, by nie miało mniej niż kilkanaście metrów wysokości i jest do obejrzenia, wówczas pracownicy MZDiT na takie oględziny się udadzą i jest szansa dać drugie życie takiemu drzewu i mieć satysfakcję, że nasze drzewo stało się tym najważniejszym albo jednym z najważniejszych drzew w mieście i przyzdobiło któryś z placów a być może, jeśli będzie to naprawdę piękny okaz stanie na centralnym miejscu Placu Biegańskiego. 

O choinkę w mieście pytaliśmy rzecznika MZDiT Macieja Hasika.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj