Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zbliża się Świąteczna Częstochowa. Weekend z iluminacją, choinką, Mikołajem i jarmarkiem, rozświetlenie miasta już 1 grudnia

Facebook Twitter

W nadchodzący weekend Częstochowa zapowiada zimowe atrakcje, związane z uruchomieniem miejskiej iluminacji. Zapanuje prawdziwa świąteczna atmosfera, a wśród nowości w centrum będziemy mieli 33-metrowy, rozświetlony diabelski młyn do podziwiania panoramy centrum miasta.

Świąteczna Częstochowa
Fot. czestochowa.pl

Świąteczna Częstochowa startuje w najbliższy piątek

Poleca wszystkim Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk:

Krzysztof Matyjaszczyk: Już w piątek, 1 grudnia o godzinie 18:00 rozświetlenie dekoracji świątecznych, zabawa ze Świętym Mikołajem, rozpoczęcie jarmarku, również koncerty. Warto, żeby właśnie tego pierwszego grudnia na 18;00 pokazać się na Placu Biegańskiego i skorzystać z tych atrakcji, które tam są zaproponowane w związku ze zbliżającymi się świętami. Zapraszamy gości naszego miasta również.

Co w tym roku stanie na Bieganie?

Iluminowana lokomotywa, bolid, czy karuzela – wszystkie na pewno będą chętnie uwieczniane na selfie, które co sezon częstochowianie robią na placu.

Oczywiście rozświetlona zostanie również ogromna choinka, a nawet dwie.

Krzysztof Matyjaszczyk: Choinki w naszym mieście pochodzą z prywatnych działek od darowizn od naszych mieszkańców. Ci, którzy uważają, że należy już wyciąć swoje drzewo i się go pozbyć, deklarują taką chęć do urzędu miasta. I wtedy my przyjeżdżamy, odbieramy i wykorzystujemy te drzewa do zaprezentowania mieszkańcom w charakterystycznych punktach miasta. Największa 12-metrowa nagle zostanie na placu Biegańskiego, nieco mniejsza na placu Orląt Lwowskich.

Zimowymi dekoracjami miasto 1 grudnia zainauguruje okres świąteczny. Oprócz premierowej iluminacji przewidziane są: koncerty, jarmark, czy wizyta św. Mikołaja z elfami. Świąteczna Częstochowa to impreza zaplanowana na cały weekend. Do organizacji tego święta dołączył Urząd Marszałkowski.

Stanisław Gmitruk: Szukamy różnych tematów, rozwiązań, żeby bardziej zintegrować województwo śląskiego z Subregionem Północnym województwa śląskiego. Będziemy mieli udział organizacyjny i finansowy w tym przedsięwzięciu. To jest kolejny element tej współpracy. Częstochowa i cały subregion częstochowski powoli uzyskuje tą podmiotowość. Będzie na to przedsięwzięcie przeznaczone z budżetu województwa, jest to kwota 170 tysięcy złotych

– mówi Stanisław Gmitruk, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego.

Koncerty, iluminacje, jarmark – to tylko część przewidzianych atrakcji. Urzędnicy chcą sprawić, by plac Biegańskiego żył i był miejscem spotkań przez cały rok:

Łukasz Kot: W tym roku jesteśmy szczególnie szczęśliwi, że udało się ściągnąć to koło koło diabelskie i mamy nadzieję, że będzie się one cieszyć popularnością wśród częstochowian. I mamy nadzieję, że podobnie jak latem dzięki trzem kawiarnią widzieliśmy tłum ludzi na Placu Biegańskiego, to podobnie będzie w sezonie zimowym, dopóki stoją ozdoby. My powoli też już myślimy nad tym, żeby w przyszłym roku znowu były trzy kawiarnie na Placu Biegańskiego, bo jedną mała wygasła. Więc niedługo się przygotujemy do tego, żeby znaleźć dzierżawcę terenu numer trzy, bo ten pomysł się sprawdził i to bardzo fajnie działało

– dodawał Łukasz Kot, naczelnik Centrum Usług Komunalnych.

Start Świątecznej Częstochowy w piątek o godz. 18:00

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj