Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Mniej pacjentów z Covid-19, powrót oddziałów do pracy i zabiegi planowe – aktualna sytuacja na Parkitce

Facebook Twitter

Sytuacja epidemiczna od kilku tygodni poprawiła się w całym kraju, co też da się zauważyć na szpitalnych oddziałach. W placówce wojewódzkiej na Parkitce, na oddziale covidowym w ostatnich dniach zajętych było ok. 10 łóżek.

Medycy prowadzą też zabiegi planowe:

Sytuacja jest całkowicie pod kontrolą, Chcę zaznaczyć jedną rzecz, że nawet wtedy, kiedy mieliśmy 150 ludzi na oddziałach covidowych, blok operacyjny i część zabiegowa, tutaj na Bialskiej pracowały pełną parą. Udało nam się doprowadzić do sytuacji, w której oddziały covidowe były wyłącznie w lokalizacji przy PCK 7, poza wyjątkami, które się zdarzały, np. na chirurgii ogólnej

– przekonuje nas Zbigniew Bajkowski – dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie. Jak dodaje sytuacja poprawiła się nie tylko przy ul. Bialskiej. Ponownie został otwarty oddział pulmonologiczny na Tysiącleciu:

Otworzyliśmy ten oddział jako oddział czysty, czyli niecovidowy, bo on do tej pory był – przez pół roku – oddziałem stricte covidowym, więc prawdopodobnie tam będą się powikłania pojawiać. Jak duże, nie mam na to wpływu.

Mimo mniejszej liczby pacjentów z Covid-19, nie zdecydowano się na zamknięcie Punktu Szczepień Powszechnych, który działa w dawnym szpitalu hutniczym na Kucelinie:

Szczepimy nadal. Tempo szczepień osłabło – tak jak się to zauważa w wielu miejscach. Dopóki jest dobrowolność, niestety nie możemy tego nakazać. Udało nam się wypracować takie procedury postępowania, nauczyliśmy się z tym żyć. Nie przewiduję spadków gotowości, mocy, jeśli chodzi o naszą pracę. Chyba, że by się stała jakaś tragedia, ale tego nie jesteśmy w żaden sposób przewidzieć.

O aktualnej sytuacji dotyczącej opieki zdrowotnej w wojewódzkiej lecznicy w Częstochowie, mówił dyrektor szpitala Zbigniew Bajkowski.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj