Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Młodzi wolontariusze tłumnie ruszyli, aby pomagać promować sztukę teatralną

Facebook Twitter

Częstochowska młodzież zakochana w teatrze i interesująca się kulturą tłumnie odpowiedziała na zaproszenie do współpracy. Miejska instytucja kultury rok rocznie zaprasza wolontariuszy do współpracy. Ich zadaniem będzie obsługa widowni, realizacja działań promocyjnych oraz współtworzenie spektakli.

fot. teatr-mickiewicza.pl

Do pomocy zgłosiło się bardzo wielu chętnych:

Wolontariusze mają kilka obowiązków. Najważniejsze jest to, żeby z nami utrzymywali stały kontakt pomiędzy Działem Promocji a szkołami, firmami, instytucjami. Najważniejszą rzeczą jest to, żeby się pojawiali w takich miejscach, gdzie my – jako pracownicy teatru – nie zawsze mamy możliwość, w okolicznych miejscowościach, bo tam najtrudniej jest nam dotrzeć. Widzów mamy z całego powiatu, spoza Częstochowy przyjeżdżają również – z Warszawy, z Wrocławia, ale takich wolontariuszy na miejscu nie potrzebujemy, bo musimy mieć stały kontakt

– wyjaśnia Ewa Skowronek z działu promocji Teatru Adama Mickiewicza. Wolontariusze traktowani są jako członkowie zespołu miejskiej sceny. Muszą mieć czas, aby pomoc w teatrze pogodzić ze szkołą, bo najwięcej zadań mają w godzinach popołudniowych:

Przed każdą premierą czy ważnym wydarzeniem w teatrze spotykamy się po to, by wyjść na ulice, pokazać mieszkańcom Częstochowy, co dzieje się w teatrze, jakie są najbliższe działania, jakie są najbliższe wydarzenia. To jest bardzo istotne, właśnie biorą udział w tych happeningach. Jeśli będzie taka sytuacja i wrócimy do grania, gdzie będą zabawy teatralne, spotkania dla dzieci podczas bajek, to nasi wolontariusze również przebrani w kostiumy teatralne bawią się z naszymi najmłodszymi uczestnikami widowni.

Wolontariat w teatrze to cenna rzecz, bo zainteresowanym pozwala poznać miejską scenę od kuchni

– dodaje Ewa Skowronek z Teatru im. Mickiewicza w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj