Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Młodzi muzycy z ZSM w towarzystwie orkiestry symfonicznej na dużej scenie w piątek (24.03)

Facebook Twitter

Filharmonia Częstochowska w naturalny sposób współpracuje z Zespołem Szkół Muzycznych im. Żebrowskiego, a młodych instrumentalistów gości też na swojej scenie.

tot. Jakub Mizera/ facebook.com/Zespol-Szkol-Muzycznych-im-Marcina-Jozefa-Zebrowskiego-w-Czestochowie

Najlepsi sprawdzą się w koncercie dyplomantów, z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej:

Adam Klocek: Tradycyjnie współpracujemy z Zespołem Szkół Muzycznych im. Żebrowskiego w Częstochowie. Koncert dyplomantów – zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie. Cieszymy się, że młodzi muzycy mają się dobrze, że się rozwijają, że pięknie grają i nagrodą dla tych najlepszych jest udział w koncercie z Orkiestrą Filharmonii Częstochowskiej. Myślę, że to jest duże przeżycie. Zawsze gra, szczególnie dla młodego solisty, kiedy może wystąpić z towarzyszeniem dużej orkiestry symfonicznej to jest olbrzymie przeżycie, które myślę, że zostaje na całe życie w pamięci i w życiorysie.

W piątek (24.03.) o godz. 18.00 zagrają młodzi skrzypkowie, klarneciści, wiolonczeliści czy pianiści

Orkiestrę symfoniczną poprowadzi Magdalena Pawlisz. Jak mówi dyrektor Adam Klocek, szkoła szkoli też przyszłe kadry muzyków, którzy często zasilają częstochowski zespół orkiestry:

Adam Klocek: Pokoleniowo widzimy, że część tych najlepszych uczniów później staje się studentami, ale wraca do Częstochowy, gra często w naszej orkiestrze, gra znakomicie. Wielu naszych pracowników, muzyków orkiestry jest także pedagogami właśnie w tej szkole, także to taki łańcuszek pokoleniowy naturalny i wspaniale.

Na Koncert Dyplomantów Zespołu Szkół Muzycznych w Częstochowie zapraszał Adam Klocek.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 czerwca 2023