Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ministerialne wytyczne przed nowym rokiem szkolnym

Facebook Twitter

Nauczanie zdalne, mieszane, czy stacjonarne? To zależeć będzie od sytuacji epidemicznej w danym rejonie. 1 września rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

fot. markusspiske / pixabay.com

Na ten moment plany są takie, że uczniowie wrócą do szkolnych ław. Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało wytyczne dot. sposobów kształcenia o to- pytaliśmy w biurze prasowym częstochowskiego magistratu:

Dyrektor szkoły będzie mógł jednak zawiesić zajęcia w formie stacjonarnej i wprowadzić kształcenie mieszane lub zdalne. Możliwe to będzie po uzyskaniu zgody organu prowadzącego i pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanepidu. Dyrektor szkoły będzie mógł zdecydować o wprowadzeniu kształcenia mieszanego, gdy Powiatowa Stacja Sanepidu uzna za konieczną taką właśnie organizację nauki, biorąc pod uwagę poziom i charakter zachorowań w danym rejonie i sytuację epidemiologiczną na terenie samej szkoły. Te kształcenie mieszane, inaczej hybrydowe, może dotyczyć zajęć w mniejszych grupach lub dla części klas a także zajęć prowadzonych dla pojedynczych uczniów lub niewielkich grup uczniów. Dyrekcja szkoły będzie mogła także zawiesić wszystkie zajęcia stacjonarne i przejść na nauczanie zdalne dla wszystkich uczniów. Kluczowa tutaj będzie zgoda organu prowadzącego i opinia inspektora sanepidu. 

– mówił Marcin Breczko z biura prasowego UM w Częstochowie.

W punktach wyszczególnione jest to, o czym należy pamiętać w tej nowej dla nich sytuacji. Uczniowie mogą się np. dowiedzieć, że kiedy mają gorączkę, kaszel lub inne objawy choroby powinni zostać w domu, powinni często myć ręce, nie dotykać oczu, ust i nosa, zrezygnować z podawania ręki na powitanie, ale także np. używać wyłącznie swoich własnych przyborów szkolnych, czy unikać kontaktów z większą grupą koleżanek czy kolegów np. podczas przerw. Ze szczegółami tych zaleceń i dla uczniów, i dla rodziców można zapoznać się na rządowych stronach pod adresem www.gov.pl. 

– mówił Marcin Breczko z biura prasowego UM w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 marca 2023