Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Mimo pandemii, Wielkanoc to dla chrześcijan radosne święta nadziei

Facebook Twitter

W kościele katolickim przed nami najważniejsze święta w całym roku. Do poniedziałku potrwają obchody Wielkiejnocy inne niż zwykle.

fot. lcb / pixabay.com

Mimo wszystko duchowni mówią o radości, nawet w trudnych czasach w trakcie pandemii:

W momencie, kiedy przeżywamy różne lęki, takie opuszczenie, wielu ludzi przeżywa samotność, zamknięcie, trzeba pamiętać, że Święta Wielkanocne to jest czas nowego życia. Rzeczywiście Święta Wielkanocne trwają już od Wielkiego Czwartku, Wielka Sobota – wielki dzień milczenia, ukrycia Boga i Niedziela Zmartwychwstania. Rzeczywiście te święta są świętami radosnymi. Są najważniejszymi świętami chrześcijaństwa

– ocenia ks. Mariusz Frukacz. Jak mówi – tegoroczna Wielkanoc będzie zapewne bardziej domowa a świętować będziemy mogli kameralnie i indywidualnie:

Żyjemy teraz w takim przyciemnieniu. Wszystko zmierza do zmartwychwstania. Kiedyś takie piękne zdanie znalazłem w autobiografii kard. Józefa Ratzingera – „życie ludzkie zmierza do święta Wielkiej Nocy” i to jest chyba cała prawda o tych dniach, które przeżywamy i Triduum Paschalnego i potem Niedzieli Zmartwychwstania, jest życie i to jest nadzieja, nowy początek. Zmartwychwstanie – jak powie Benedykt XVI – „eksplozja światła”

– o świętach wielkanocnych innych niż zwykle rozmawialiśmy z ks. Mariuszem Frukaczem.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj