Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Mieszkanka Przymiłowic na mistrzostwach świata w triathlonie Ironman 6 października

Facebook Twitter

Marta Dróżdż, mieszkanka Przymiłowic, będzie reprezentować Polskę na mistrzostwach świata w triathlonie Ironman w Stanach Zjednoczonych. to nie lada wyzwanie, wymagający start w zawodach już na początku października. 

fot.olsztyn-jurajski.pl

Mieszkanka gminy zakwalifikowała się do Mistrzostw Świata

– cieszą się w gminie Olsztyn:

Gratulujemy wygranej i życzymy powodzenia na zbliżających się mistrzostwach świata! Wielu sukcesów w przyszłości!

W sierpniu tego roku Marta reprezentowała Polskę na zawodach triathlonu Ironman w Irlandii, gdzie zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie wiekowej. Dzięki temu zakwalifikowała się do mistrzostw świata, a te odbędą się 6 października na Hawajach. Rywalizacja jest coraz większa, a na tym szczeblu będzie szczególna.

Zawody są organizowane przez Światową Organizację Triathlonu, składają się z pływania w otwartej wodzie na dystansie 3.9 km, jeździe rowerem na dystansie 180 km oraz biegu maratońskiego na ponad 42 km. Trzy dyscypliny ukończone są w tym porządku bez przerwy. Zawody Ironman uważane są za jedne z najtrudniejszych jednodniowych zawodów na świecie, a kwalifikacje na mistrzostwa świata porównywane są z kwalifikacją na Mistrzostwa Olimpijskie.

Na Hawajach, na Wyspie Kona na dodatkowym utrudnieniem będą tropikalne warunki pogodowe, przepłynąć trzeba wodami Pacyfiku, przebiec maraton, a podczas jazdy rowerem może przeszkadzać silny wiatr w okolicy aktywnego wulkanu.

Trzymamy kciuki

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 marca 2023