Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Matura 2023: Częstochowscy uczniowie wypadli dobrze

Facebook Twitter

Poznaliśmy wyniki tegorocznych matur. W częstochowskich liceach wyniki były lepsze niż średnia w kraju i województwie. Nieco gorzej było w technikach. Łącznie do egzaminu maturalnego przystąpiło 2408 absolwentów szkół ponadpodstawowych. Zdało 2082 uczniów.

Sporym sukcesem mogą pochwalić się trzy częstochowskie licea, w których zdawalność wyniosła 100 procent..to II LO im Romualda Traugutta, III LO im dra Władysława Biegańskiego i VII LO im Mikołaja Kopernika. Wiadomo już też, które technikum poradziło sobie z maturą najlepiej..

Rafał Piotrowski: Oczywiście Techniczne Zakłady Naukowe na pierwszym miejscu ze względu na liczbę zdających – 95%, ale również Zespół Szkół Andersa – też powyżej 95%. Kolejna szkoła jeśli chodzi o technika, to Zespół Szkół Ekonomicznych i Zespół Szkół im. Jana Kochanowskiego – myślę, że to placówki , które należy gdzieś tam zauważyć.

– jak mówi Rafał Piotrowski naczelnik Wydziału Edukacji w Urzędzie Miasta Częstochowy, warto też zwrócić uwagę na szkoły, które w ostatnich latach poprawiły swoje statystyki:

Rafał Piotrowski: V Liceum Ogólnokształcące podniosło zdawalność do 98 procent. W 2020 roku miało siedemdziesiąt kilka procent, więc naprawdę wydaje mi się, że w większości liceów jest to podniesione. Nawet jeśli nie ma tych 100 procent, to idzie to we właściwym kierunku.

– dodajmy, że z egzaminem maturalnym nie poradziło sobie w tym roku 326 absolwentów częstochowskich szkół, z czego 257 osób nie zaliczyło jednego przedmiotu. Poprawkowe egzaminy zaplanowano na 21 i 22 sierpnia br.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2023