Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Lubliniec: Szczęśliwy finał poszukiwań. 66-latek odnalazł się po dwóch dniach, cały i zdrowy

Facebook Twitter

Odnalazł się poszukiwany od 1 września 66-letni mieszkaniec Lublińca. Zaginionego przez dwa dni szukało kilkadziesiąt osób, w tym policjanci, strażacy, funkcjonariusze SOK, straż leśna oraz członkowie Grupy Poszukiwawczo – Ratunkowej z psami.

Przeczesano okoliczne tereny leśne, strażacy w łodziach sprawdzali pobliskie akweny wodne, przeglądano zapisy z kamer monitoringu miejskiego. Akcja poszukiwawcza zakończyła się szczęśliwie. Cały i zdrowy 66-latek został odnaleziony przez dzielnicowego w piątek około godziny 18.00 na obrzeżach miasta. Wezwany na miejsce zespół pogotowia ratunkowego przetransportował go do szpitala celem konsultacji medycznej. Lubliniecka policja dziękuje za pomoc w prowadzonych w poszukiwaniach.

fot. lubliniec.policja.gov.pl

W akcji poszukiwawczej uczestniczyli policjanci z Lublińca, Woźnik i Koszęcina, wspierani przez funkcjonariuszy z katowickich Oddziałów Prewencji Policji. Do akcji włączyli się również strażacy z JRG w Lublińcu, OSP Kochcice, Sadów, Koszęcin, Rusinowice, Lubliniec, funkcjonariusze SOK, Straży Leśnej, leśnicy oraz członkowie Grupy Poszukiwawczo – Ratunkowej z OSP w Solarni z psami. Powiadomiony został Zespół Zarządzania Kryzysowego przy Urzędzie Miasta w Lublińcu.

fot. lubliniec.policja.gov.pl

Lublinieccy policjanci dziękują wszystkim osobom i służbom, które aktywnie włączyły się do poszukiwań. Szczególne podziękowania mundurowi składają mieszkańcom Lublińca, którzy udostępnili służbom zapisy monitoringów z prywatnych kamer, a także osobom i mediom wspierającym akcję w mediach społecznościowych i Internecie. W zwiazku z zakończeniem poszukiwań prosimy o usunięcie ze swoich zasobów wizerunku i danych osobowych odnalezionego meżczyzny.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj