Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Lepsza komunikacja w Częstochowie dzięki unijnym środkom

Facebook Twitter

Podpisanie umowy o dofinansowanie ze środków unijnych wartej 144 mln zł zapowiada jedną z najważniejszych inwestycji w mieście. Plany warte docelowo ponad 200 mln złotych to przedsięwzięcie znaczące również w skali województwa śląskiego. Dotyczyć będzie 14 km torowiska i trakcji, a to dopiero część większego projektu.

Częstochowa planuje ponadto zakup nowych 10 tramwajów oraz chce zbudować nową nitkę tramwajową na Parkitkę.

Ocenia Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego, który gościł w Częstochowie. Umowę podpisali wczoraj (24.10.) w mieście przedstawiciele władz oraz szefostwo częstochowskiego MPK. Nasz przewoźnik ma już konkretne plany planowanej modernizacji, a do wykonania prac na całej trasie tramwajowej w mieście zgłosiły się 3 firmy.

Mówi Mariusz Marciński przedstawiciel zarządu MPK. Dotacja opiewająca na 144 mln złotych dla Częstochowy wpisuje się w program Lepsza Komunikacja i jest elementem składowym walki o bardziej ekologiczny transport w mieście. Ma on zapewnić zmniejszenie korków i rozbudowę infrastruktury dla komunikacji. Starania te dostrzega też zarząd województwa śląskiego.

Dodaje marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa. Modernizacja za tak dużą kwotę to największa tramwajowa inwestycja w Częstochowie od czasu otwarcia pierwszej linii tramwajowej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 marca 2021