Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Koronawirus w częstochowskiej policji

Facebook Twitter

Koronawirus sięgnął również częstochowskiej policji. Przybywa mundurowych w naszym garnizonie wyłączonych ze służby z powodu kwarantanny.

fot.fernandozhiminaicela/pixabay.com

Na początku problem pojawił się w jednym z komisariatów, ale aktualnie już kilkudziesięciu funkcjonariuszy czeka na wynik testów.

Z uwagi na potwierdzony 1 wynik zakażenia policjanta z komisariatu, badaniu zostali poddani policjanci, którzy mieli z nim bezpośredni kontakt. Doszło 2 kolejnych policjantów, u których potwierdzono zakażenie. Natomiast zgłoszonych do wymazu było kolejnych 44 funkcjonariuszy i pracowników również podlegających pod Komendę Miejską Policji, nie tylko pod ten dany komisariat. To już jest ogólna liczba policjantów, którzy zostali przebadani. 

Powiedziała nam asp. szt. Marta Kaczyńska z miejskiej komendy w Częstochowie. Sytuacja zmienia się dynamicznie, natomiast ciągle garnizon ma rezerwy aby prowadzić obsługę, pilnować bezpieczeństwa i podejmować interwencje. Wszystkie jednostki policji działają, choć III komisariat ze zmianami…

Na chwilę obecną komisariat funkcjonuje. Część policjantów realizuje czynności tylko na miejscu. Obsługą interesantów oraz interwencji zajmują się policjanci z innych komisariatów oraz policjanci Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Częstochowie. W przypadku negatywnych wyników pobranych wymazów policjanci wrócą do służby. 

Dodaje Marta Kaczyńska z częstochowskiej policji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lipca 2021