Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kontenery na elektrośmieci już stoją

Facebook Twitter

Zapowiadano rozlokowanie ich na terenie całego miasta. 15 czerwonych pojemników na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny jest już dostępnych w różnych częściach Częstochowy.

fot. czestochowa.pl

To jeszcze nie wszystkie dodatkowe kontenery. Łącznie będzie ich 32 i pozwolą w łatwiejszy sposób pozbyć się częstochowianom starego, niepotrzebnego sprzętu. Możemy tu wrzucić urządzenia w rozmiarze do 50 cm oraz baterie. Charakterystyczne pojemniki z napisem Bądź Eko są już na wielu osiedlach, kolejne pojawią się w najbliższych dwóch tygodniach.

Zapowiadano rozlokowanie ich na terenie całego miasta. 17 czerwonych pojemników na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny jest już dostępnych w różnych częściach Częstochowy.

Pojemniki służą bezpłatnemu oddawaniu elektrośmieci, nie większych niż 50 cm, czyli wszelkiego rodzaju suszarki, tostery, baterie. Jeśli mieliśmy problem, żeby się pozbyć, w tej chwili nie musimy już jechać do Kłobuczyna, nie musimy czekać na kwartalny – raz na kwartał, mobilny punkt zbiórki odpadów niebezpiecznych, tylko możemy w każdej chwili w tych 17 miejscach oddać.

– mówi Łukasz Kot z CZPK.

To jeszcze nie wszystkie dodatkowe kontenery. Łącznie będzie ich 32 i pozwolą w łatwiejszy sposób pozbyć się częstochowianom starego, niepotrzebnego sprzętu. Charakterystyczne pojemniki z napisem Bądź Eko są już na wielu osiedlach, kolejne pojawią się w najbliższych dwóch tygodniach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj