Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Konkurs wiedzy z historii wojskowości

Facebook Twitter

„Stań w szranki z Pułaskim”, to tytuł powiatowego konkursu wiedzy i sprawności wojskowej. Młodzież gimnazjalna z regionu oprócz wiedzy teoretycznej będzie musiała pokazać swoją znajomość wojskowej praktyki. Uczestnicy wystartują w czteroosobowych drużynach.

Zawodnicy staną do udziału w konkurencjach z zakresu udzielania pierwszej pomocy, strzelania na symulatorach i w zadaniach sprawnościowych.

Turniej już 6 marca w Zespole Szkół Mechaniczno–Elektrycznych. Mówił Arkadiusz Śpiewak, współorganizator wydarzenia. Cztery konkurencje, sprawdzian wiedzy z historii wojskowości oraz zadania sprawnościowe. Taką zabawę przygotowano dla gimnazjalistów podczas konkursu wiedzy i sprawności wojskowej „Stań w szranki z Pułaskim”. Ta rywalizacja już 6 marca w Szkole przy ul. Targowej.

Zachęcał do udziału współorganizator wydarzenia Arkadiusz Śpiewak, z Zespołu Szkół Mechaniczno – Elektrycznych. Termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu upływa 4 marca. Szkoła na swojej stronie www.targowa.edu.pl informuje o szczegółach zawodów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj