Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Konkurs dla filmowców amatorów albo też piszących o filmie. Do udziału zaprasza ROK

Facebook Twitter

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza do udziału w konkursie „Video, ergo sum - Widzę, więc jestem". To już 9. edycja konkursu o charakterze ogólnopolskim.

Muzeum Częstochowskie Galeria Art Foto zaprasza na wernisaż, Moment Street Photo
Fot. Pixabay

Konkurs dla filmowców amatorów

To zaproszenie dla filmowców amatorów:

Ewelina Ignaszak-Stolarska: Jest to konkurs mówiąc ogólnie filmowy, ale skierowany dla osób amatorsko zajmujących się filmem oraz dziedzinami około filmowymi. Ponieważ konkurs jest ogłoszony w trzech kategoriach. Będzie to film, czyli zgłaszamy prace – krótkie filmy trwające do 15 minut. Druga kategoria to jest plakat filmowy. Trzecia kategoria to recenzja filmowa. Jeśli chodzi o te dwie ostatnie kategorie, czyli plakat i recenzja, uczestnicy mają za zadanie napisać recenzję czy wykonać plakat do listy filmów ogłoszonych przez nas organizatorów na naszej stronie internetowej przy dokumentacji konkursowej.

– mówi Ewelina Ignaszak-Stolarska, instruktor ds. edukacji filmowej w częstochowskim ROK-u. Jest okazja aby zainteresować się filmem w różnej formie, bądź pochwalić swoimi talentami:

Ewelina Ignaszak-Stolarska: Często swoje prace zgłaszają osoby młode i my staramy się dostrzec w nich potencjał. Zdarza się, że są to osoby, które już wielokrotnie wygrywały w naszych konkursach i później okazuje się, że ścieżkę zawodową już obierają, wybierając np. kierunek studiów właśnie związany z filmem. Ale są też osoby dorosłe, pracujące, które gdzieś tą pasję filmową cały czas chcą pielęgnować i amatorsko tym filmem się zajmują. Chcą po prostu pokazać szerszej publiczności swoje umiejętności, swoje prace, swój talent.

W konkursie filmowym przy ocenie prac będą brane pod uwagę przede wszystkim pomysłowość, technika, oryginalność, wartość merytoryczna i styl:

Ewelina Ignaszak-Stolarska: Jesteśmy otwarci na materiały filmowe zrealizowane w dowolnym sprzętem multimedialnym. Czyli nie trzeba mieć profesjonalnej kamery. Nawet tego nie wymagamy, bo tak jak wspomniałam, konkurs skierowany jest dla osób amatorsko zajmujących się filmem, nie zawsze posiadającej taki sprzęt profesjonalny, więc dopuszczamy możliwość nawet wykonania filmów telefonem. Jest tutaj akurat dowolność gatunkowa, dowolność tematyczna. W poprzednich edycjach początkowych, takich kiedy zaczynaliśmy, to rzeczywiście zdarzał się motyw przewodni, a teraz już jesteśmy otwarci na dowolność tematyczną i gatunkową.

Prace można zgłaszać do 30 września w trzech kategoriach: recenzja , plakat oraz film

Konkurs z roku na rok staje się oraz bardziej prestiżowy i ma coraz większy zasięg

– dodaje Ewelina Ignaszak-Stolarska z ROK-u przy ul. Ogińskiego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024