StartWiadomość dnia Wiadomości

Komunikacją miejską na cmentarz. Jak będą kursować autobusy?

1. W sobotę 31.10. i niedzielę 1.11.2015 roku w całej sieci komunikacyjnej obowiązują rozkłady sobotnie.

2. W dniach 31.10. i 1.11.2015 r. zostaną uruchomione linie specjalne nr 90, 93, 94 i 97 obsługiwane taborem niskopodłogowym, które będą kursować wg następujących relacji:

Linia 90 – Cmentarz Kule – Cmentarz Komunalny.

Linia będzie w obu kierunkach kursować kursować ulicami Cmentarną, (Tartakową – tylko w kier. cm. Komunalnego), Warszawską, al. Jana Pawła II, św. Rocha i Radomską.

Linia 93 – Gombrowicza – Cmentarz Komunalny.

Linia będzie w obu kierunkach kursować ulicami Gombrowicza (pętla), Fieldorfa-Nila, al. Wyzwolenia, Sosabowskiego, Michałowskiego, ponownie al. Wyzwolenia, al. Armii Krajowej, Dekabrystów, Okulickiego, św. Krzysztofa, św. Rocha i Radomską.

Linia 94 – Błeszno – Cmentarz Komunalny.

W kierunku Cmentarza Komunalnego linia będzie kursować ulicami: z Bohaterów Katynia przez Rakowską i al. Wojska Polskiego, Kanał Kohna, Strażacką, Krakowską, Warszawską, Garibaldiego, Wilsona, II Aleję NMP, Kościuszki, al. Armii Krajowej, al. Jana Pawła II, św. Rocha i Radomską do pętli przy cmentarzu komunalnym. W kierunku Błeszna: Z Radomskiej przez św. Rocha, al. Jana Pawła II, al. Armii Krajowej, Kościuszki, II Aleję NMP, Piłsudskiego, Katedralną, Krakowską, al. Wojska Polskiego, al. 11 Listopada i Bohaterów Katynia do pętli Błeszno.

Linia 97 – Cmentarz Kule – Cmentarz Zacisze.

Linia będzie kursować w obu kierunkach ulicami Cmentarną, (Tartakową – tylko w kier. cm. Zacisze), Warszawską, Kościuszki, Wolności, 1 Maja, al. Bohaterów Monte Cassino i Piastowską (powrót przez Przestrzenną, Konwaliową i Matejki do Piastowskiej).

Przejazd autobusami linii nr 90, 93, 94 i 97 podlega opłatom zgodnie z obowiązującą taryfą na liniach miejskich.

Rozkłady linii specjalnych dostępne są na stronie www.mzd.czest.pl w zakładce Publiczny Transport Zbiorowy.

UWAGA.

W dniach 31.10. i 1.11.2015 roku linie nr 10 i 36 w kierunku szpitala Parkitka i Gazowni będą na Błesznie kursować z ulicy Bohaterów Katynia przez Rakowską i Aleję Wojska Polskiego, a nie jak zwykle przez Bohaterów Katynia i Aleję 11. Listopada.

Przystanki BIENIA, CMENTARZ RAKÓW i BRZOZOWA w kierunku centrum będą w tych dniach zawieszone dla linii 10, 36 i 94

źródło: MZD.czest.pl

Zostaw komentarz