Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku otrzymała nowoczesny sprzęt ratujący życie

Facebook Twitter

To Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny. Został umiejscowiony w poczekalni kłobuckiej komendy przy ulicy Bohaterów Bitwy pod Mokrą nr 5, tak aby w każdej chwili można było z niego skorzystać. W sytuacji nagłego zatrzymania krążenia, policjanci i osoby przebywające w pobliżu komendy będą mogły podjąć skuteczną akcję reanimacyjną jeszcze przed przybyciem pogotowia ratunkowego.

Obsługa AED nie wymaga specjalistycznego przeszkolenia. Urządzenie komunikatami głosowymi instruuje osobę udzielającą pierwszej pomocy, a dostarczany impuls elektryczny może przywrócić prawidłowy rytm serca. Środki na zakup urządzenia zostały pozyskane z Funduszu Prewencyjnego PZU.

Gdy dochodzi do nagłego zatrzymania krążenia, prowadzenie ucisków klatki piersiowej i użycie AED w ciągu 3 do 5 minut od utraty przytomności, daje ratowanej osobie nawet 70% szans na przeżycie. Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny (AED) to urządzenie, którego należy użyć w przypadku udzielania pomocy osobie, u której doszło do nagłego zatrzymania krążenia – gdy osoba jest nieprzytomna i nie oddycha. Zakup AED to wynik inicjatywy Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samodzielnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Śląskiego oraz współpracy Wydziału Zaopatrzenia i Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 lipca 2022