Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kolejne nocne utrudnienia na DK1

Facebook Twitter

W poniedziałek oraz we wtorek (25/26 oraz 26/27.05.) w nocy okresowo wstrzymywany będzie ruch w pobliżu granic województw śląskiego i łódzkiego - to jest 401,6 km DK1. GDDKiA zapewnia, że droga będzie zamykana w czasie najmniejszego natężenia ruchu.

Przygotowania rozpoczną się już od godziny 17:00, prace potrwają do 5:00 rano. Ruch będzie wstrzymywany interwałowo, na około 20 minut, po czym będzie wznawiany na blisko 30 minut. W tym czasie będą prowadzone prace na wiadukcie stanowiącym przejście dla dużych zwierząt, nad budowaną autostradą A1.
Obiekt PZ 338b zaprojektowano w jako 4-przęsłowy o konstrukcji mieszanej. Przęsła środkowe zaprojektowano z prefabrykatów strunobetonowych typu T zespolonych z płytą betonową wykonaną na budowie. Przęsła skrajne zaprojektowano w formie żelbetowych ram monolitycznie połączonych z podporami. Podpory skrajne zaprojektowano jako monolityczne ściany żelbetowe ustroju ramowego przęseł skrajnych. Podpory pośrednie zaprojektowano jako słupowe monolitycznie połączone z konstrukcją ustroju nośnego. Jako posadowienie podpór przewidziano pale wielkośrednicowe (średnica 1200mm) o zmiennych długościach od 7,5m do 20,0m. Pale podpór skrajnych zwieńczone będą oczepem.  Ściany oporowe posadowione będą na ławach żelbetowych o szerokości 2,5-5,0 m pod którymi przewidziano wymianę podłoża.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj