Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kolejna fala upałów! Pamiętajcie pomóc w gorące dni zwierzętom

Facebook Twitter

W tym tygodniu znów temperatura w Częstochowie i regionie ma pokazywać ponad 30 stopni. Upały są dokuczliwe nie tylko dla nas, ale i naszych zwierząt.

Pamiętajcie o pupilach w domach, o tym by miały dostęp do czystej wody i mogły schronić się w cieniu.

Musimy wystawiać miski z wodą chłodną, zmieniać te miski bardzo często. Nie narażać zwierząt – psów, kotów – na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Należy zwierzęta umieszczać w zacienionych miejscach, w miarę przewiewnych. Absolutnie nie zostawiamy zwierząt w nagrzanym samochodzie – to jest problem, który pojawia się dosyć często, a który niesie ze sobą ogromne skutki. Nie pozwalamy rozgrzanym psom wskakiwać do zimnej wody.

Jak pomóc zwierzakom w gorące dni pytaliśmy też w Schronisku Dla Zwierząt przy ul. Gilowej. W tej sprawie apeluje Marta Pasieka zajmująca się bezdomnymi zwierzętami. Podczas wysokich temperatur pamiętajmy także o zwierzętach wokół nas, jak kotach na osiedlach czy posesjach:

Na pewno możemy otwierać im okienka do piwnic, w których jest zdecydowanie chłodniej niż na łące, polu. Warto wystawić miskę z wodą. W sumie tyle, co możemy zrobić dla wolno bytujących kotów.

Wielu z nas decyduje się zabrać na urlop swojego pupila. Powinniśmy pamiętać, że dłuższa podróż dla zwierząt nie jest pozytywnym przeżyciem. Może więc warto poszukać dla niego zastępczej opieki na czas wyjazdu?

Wiele zwierząt nie ma z tym problemu, ale są zwierzęta, które przeżywają dosyć mocno i również mają chorobę lokomocyjną. Tak jak my dbamy o siebie, czyli zatrzymujemy się dosyć często, tak samo psa zabieramy na krótki spacer tak, żeby mógł rozprostować kości, żeby mógł się trochę poruszać, załatwić potrzeby fizjologiczne oraz żeby się napić i schłodzić organizm.

Właścicieli zwierząt w domach instruowała Marta Pasieka z częstochowskiego schroniska. Pamiętajcie o psiakach i kotach w trakcie zbliżającej się ponownie fali upałów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj